Az ENSZ 2013-ban kiterjesztette világnappá az ázsiai eredetű WC-napot, hogy így hívják fel a figyelmet a higiéniára és a szennyvízkezelés fontosságára, ugyanis még napjainkban is több száz millió ember végzi a szabadban a dolgát illemhely hiányában. Fontos hozzátenni, hogy a szennyvíz kezelési hiányosságok miatt szintén több százezer ember veszíti életét minden évben.