Az ENSZ kezdeményezésére 1978 óta tartják meg a lefegyverzés hetét. A tagállamok ekkor fogalmazták meg a fegyverkezési verseny veszélyét, leállításának szükségességét. Ezen a héten felhívják a közvélemény figyelmét a mihamarabbi fegyverzetcsökkentés fontosságára.