Elsősorban a gyermekek védelmére hozták létre az Európai Bizottság 2009 a bittonságos internet napja akciónapot valamint az együttműködés erősítése és a kampány világszintű összehangolása érdekében. A Biztonságos Internet Programot 1999-ben indították el hogy elejét vegyék az online kríziseknek és megelőzhető legyen a kiskorúak veszélyeztetése valamint a biztonságos internet használat felé tereljék az embereket. Magyarországon további információt kaphat a biztonsagosinternet honlapon vagy a Kék vonal alapítványnál.
India miniszterelnöke, Narenda Modi kérésére az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) Közgyűlése egyhangúlag döntött a bevezetéséről 2014. december 11-én és a Jóga Világnapjává nyilvánította június 21-ét.
A jóga a tudat átalakítását, illetve a karma és az újjászületés körforgásából való megszabadulás elérését szolgáló indiai vallási módszerek és technikák. Wikipedia
1987 óta ünnepeljük, annak emlékére, hogy 1894. június 23-án Pierre de Coubertin báró kezdeményezésére Párizsban kongresszus nyílt, amelyen elhatározták az ókori görög olimpiai játékok újjáélesztését.
Minden évben június 23-án kerül megrendezésre a spamellenes világnap. A Yahoo 2003-ban nevezte ki ezt a napot arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljen a kéretlen üzenetek (spam) elleni védekezés fontosságának.
Az SOS gyermekfalvak azért jöttek létre, hogy otthont és szeretetet nyújtsanak a vér szerinti családjukat nélkülözni kényszerülő gyermekeknek. Az ausztriai Hermann Gmeiner születésének napján tartjuk meg e napot 1949 óta, ekkor jött létre az SOS Gyermekfalvak nemzetközi szervezete.