A cukorbetegek világnapját először 1991-ben rendezték meg november 14-én. Ezen a napon született Frederick Banting, akinek Charles Besttel közös gondolata vezetett az inzulin 1922-es felfedezéséhez. A Világnapot a Nemzetközi Diabetes Szövetség (IDF) és tagszervezetei rendezik meg világszerte. A diabetes, elsősorban a 2-es típusú cukorbaj, olyan idült cardiovasculáris kóros állapot, melyhez hyperglycaemia csatlakozik. Évtizedekkel ezelőtt a cukorbetegek életét elsősorban a heveny szövődmények veszélyeztették, ma – elsősorban a 2-es típusú diabetesesekét – az idült kis-és nagy érszövődmények. Újabb adatok szerint a diabetes mint infarctogén kockázati tényező ma nagyobb mértékű veszélyeztetettséget jelent, mint a dohányzás.
India miniszterelnöke, Narenda Modi kérésére az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) Közgyűlése egyhangúlag döntött a bevezetéséről 2014. december 11-én és a Jóga Világnapjává nyilvánította június 21-ét.
A jóga a tudat átalakítását, illetve a karma és az újjászületés körforgásából való megszabadulás elérését szolgáló indiai vallási módszerek és technikák. Wikipedia
1987 óta ünnepeljük, annak emlékére, hogy 1894. június 23-án Pierre de Coubertin báró kezdeményezésére Párizsban kongresszus nyílt, amelyen elhatározták az ókori görög olimpiai játékok újjáélesztését.
Minden évben június 23-án kerül megrendezésre a spamellenes világnap. A Yahoo 2003-ban nevezte ki ezt a napot arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljen a kéretlen üzenetek (spam) elleni védekezés fontosságának.
Az SOS gyermekfalvak azért jöttek létre, hogy otthont és szeretetet nyújtsanak a vér szerinti családjukat nélkülözni kényszerülő gyermekeknek. Az ausztriai Hermann Gmeiner születésének napján tartjuk meg e napot 1949 óta, ekkor jött létre az SOS Gyermekfalvak nemzetközi szervezete.