A tej világnapját a FAO (the Food and Agriculture Organisation of the United Nations / Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet) kezdeményezésére tartjuk 2001 óta. Célja, hogy felhívja a figyelmet a tej fontosságára mint globális élelmiszer. Június elseje csak a kitűzött dátum, nem kötelező ezen a napon tartani, csupán cél, hogy ahol lehet ilyenkor tartság meg a világnapot.