Az Európai Unió eszmei hátterét 1950. május 9-én fogalmazta meg Robert Schuman, az akkori francia külügyminiszter. Ezt a napot ma Európa születésének egyik fontos államásaként ünnepeljük. A mai Európai Unió kialakulásának kezdetét a Schumann-javaslattól számítjuk. Az 1985-ös milánói európai csúcsértekezleten az EU vezetői úgy határoztak: május 9-ét ezentúl „Európa-napként” ünnepeljük.
A lepra világnapját Raoul Follereau francia újságíró, "a gyógyító szeretet misszionáriusa" kezdeményezésére tartjuk meg 1954 óta. Eredetileg ez a nap kettőséget váltott be. Egyrészt ezen a napon kiemelten gondoskodtak a leprában szenvedőkről, másrészt felhívást intéztek az emberek felé, hogy ez a betegség nem vallási eredetű, nem kell félni tőle és főként nem büntetendő.
Az Európa Tanács (ET) kezdeményezésére 2007-ben, az ET adatvédelmi konvenciója elfogadásának 25. évfordulóján rendezték meg először az Európai Bizottság támogatásával.
Az a felismerés hívta életre, hogy az állampolgárok nem ismerik eléggé az adatvédelemhez kapcsolódó jogaikat, érdekeiket nem merik és nem tudják megvédeni, csendes beletörődéssel tűrnek lényegében minden jogsértő adatkezelést. Az adatvédelem napjának fő célja, hogy az emberek érdeklődjenek az adatvédelmi ismeretek iránt, keressék a lehetőséget ezek megvitatására. Magyarországon 1992-ben alkottak törvényt a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról, s az adatvédelmi biztos (ombudsman) intézménye 1995 júliusától működik.
Kedveld oldalunkat és vidd hírünket!
A Facebook gomb nem érhető el. Ellenőrizze, hogy a böngészőjében nincs-e bekapcsolva a nyomkövetés blokkolása.
Ugyanakkor ezzel a beállítással az oldalunkon megjelenő hirdetést is blokkolta.