Az ENSZ tagállamai 1996. november 21-én és 22-én tartottak egy kétnapos konferenciát, amely World Television Forumként, vagyis televíziós világfórumként vált ismertté. Ez volt az első nagyobb megbeszélés, ahol az ENSZ-tagállamok vezető médiaszemélyiségei azért találkoztak, hogy megvitassák a televízió szerepét a modern világban. A megemlékezés afféle megállapodás a tévétársaságok között, hogy ezen a napon olyan magasabb témákról ejtenek szót műsorrendjükben, mint a béke, az együttműködés, a fejlődés. A világfórumból született meg a televíziózás nemzetközi napja.
1993-tól II. János Pál kezdeményezésére ünneplik. Célja, hogy „Isten egész népe kellő figyelmet szenteljen a betegeknek, illetve segítse elő a szenvedés megértését.
A házasság világnapja ünnepli a férjet és a feleséget mint a család alapját, a társadalom alapegységét. Ez a nap ünnepli a hűségüket, áldozataikat és örömük szépségét a mindennapi házasságban.
A házasság ünnepének ötlete a az amerikai Baton Rouge-ban kezdődött (LA) 1981-ben, amikor a párok arra ösztönözték a polgármestert, a kormányzót és a püspököt, hogy Szent Valentin napjára hirdessék ki, hogy higgyünk a házasságban. Az esemény annyira sikeres volt, hogy az ötletet a Worldwide Marriage Encounter vezetőségének is bemutatták akik elfogadták és mögé álltak.
Ehhez kapcsolódik a házasság hete is, ami minden évben a Valentin napot megelőző vasárnap kezdődik.