A nemzetközi férfinapot először 1999-ben tartották meg Trinidad és Tobagóban, az ENSZ támogatásával. Az esemény ezt követően nagy elismertséget kapott a férfiaktól világszerte, például az Amerikai Egyesült Államokból, Európából, Afrikából, Ázsiából és a Karibi térségből. Magyarországon 2009-től szerveznek a nemzetközi férfinaphoz köthető rendezvényeket.
Az UNESCO nevében, Ingeborg Breines, a Women and Culture of Peace-től elmondta, hogy „Ez egy kiváló ötlet, ami a nemeknek egyensúlyt adhat.” Hozzátette, hogy szervezete örömmel várja az együttműködést a nemzetközi férfinap szervezőivel
A Nemzetközi Színházi Intézet 1981. évi madridi közgyűlésének kezdeményezésére 1982-ben ünnepelték meg először, megemlékezve Jean G. Noverre francia balett-táncos, az egyetemes táncművészet nagy megújítójának születésnapjáról.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete közgyűlése május 3-át a Nemzetközi sajtószabadság napjává nyilvánította annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a szabad sajtó fontosságára és hogy emlékeztesse a kormányzatokat a szabad véleménynyilvánítás jogának tiszteletére és betartására.
A Nemzetközi Női Motoros Nap ötlete Vicki Gray fejéből pattant ki és az ő kezdeményezésére vált tényleg világhírűvé 2007-ben még, bár akkor még csak Kanadában. Azóta minden év májusának első szombatján ez az alkalom semmi másról nem szól, mint hogy ezen a napon a motoros nők motorozzanak, ezzel ünnepelve azt, hogy milyen sokfélék vagyunk, sokféle motoron. Jó érzés tudni, hogy egyre többen és többen leszünk azok, akik osztoznak ebben a szép hobbiban.
Az első női motoros egyesületet Linda Dugeau hozta létre még 1940-ben Motor Maids néven
Kedveld oldalunkat és vidd hírünket!
A Facebook gomb nem érhető el. Ellenőrizze, hogy a böngészőjében nincs-e bekapcsolva a nyomkövetés blokkolása.
Ugyanakkor ezzel a beállítással az oldalunkon megjelenő hirdetést is blokkolta.